Ayas Aspiratör ve Vantilatör Ltd. Şti. " Nefes Aldığınız Her Yerde"

Ayas Aspiratör Vantilatör Elektrik Motoru San ve Tic. Ltd. Şti.

Havalandırma Sistemleri Mühendislik ve Tesisatı

Endüstriyel ve Özel Fan Üretimi

E-ticaret Satış Sitesi

Perakende Satış Mağazaları

AYAS Asp. Vant. San. Ltd. Şti. 1967 yılında Sn. Bülent Özyazgan tarafından kurulmuştur. İstanbul’un Rami semtindeki ilk atölyede, siparişe göre muhtelif ölçülerde radyal ve aksiyal fan üretilmiştir. Üretimin merkezi konumundaki İstanbul’dan tüm Anadolu’ya gönderilmeye başlanmıştır. 1983 yılında Türkiye’de ilk kez sanayi tipi vantilatör üretimine başlanmıştır. Devekuşu adıyla büyük ilgi gören vantilatör orijinaline sadık kalınarak zamanın şartlarına göre revize edilmiş halde üretilmektedir.

1987 yılında yine Türkiye’de bir ilk olarak radyal salyangoz fan’ın seri üretimine başlanmıştır. Türk havalandırma sektörünün ilk markalarından olan AYAS, 4200 m2’lik fabrikası ile İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Sanayi tipi aksiyel fan ve Sanayi aspiratörleri, sanayi tipi radyal fan ve radyal aspiratörler, plastik fanlar (banyo aspiratörü), kanal tipi fanlar, çatı tipi fanlar, hücreli fanlar ve aspiratörleriler ile genişleyerek toplam ürün çeşidi 500’ü aşmıştır.

"Nefes Aldığınız Her Yerde” sloganıyla üretilen AYAS marka ürünler yurtiçinde olduğu kadar yurt dışında da talep görmektedir.

Başta AYAS marka ürünler olmak üzere havalandırma kategorisi altındaki bir çok fan ve aspiratör fiyatları ve markasını hvacturk.com sitesinde bulabilirsiniz.

İhracat Yaptığımız Ülkeler